Αυγ 30

Δικαιολογητικά πρόσληψης αναπληρωτών/ΕΕΠ/ΕΒΠ στη Δ.Π.Ε Χαλκιδικής

Μετά την ανακοίνωση των προσλήψεων αναπληρωτών στις 26/08/2022, από το ΥΠΑΙΘ, καλούνται οι προσληφθέντες αναπληρωτές να αποστείλουν υπογεγραμμένα και ηλεκτρονικά, έως την Πέμπτη 01/09/2022 και ώρα 13:00, στο email της ΔΠΕ Χαλκιδικής mail@dipe.chal.sch.gr τα παρακάτω έντυπα: (θα τα υποβάλετε και στη Σχολική Μονάδα αρχικής τοποθέτησης με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά)

1. Δελτίο Απογραφής με τα στοιχεία σας, προσεκτικά συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο
  2. Αίτηση Αναγνώρισης συνάφειας Μεταπτυχιακού – Διδακτορικού
  3. Αίτηση αναγνώρισης προϋπηρεσίας (να αποστέλλετε συνημμένα με την αίτηση βεβαιώσεις προϋπηρεσίας οι οποίες δεν έχουν καταχωρισθεί στο ΟΠΣΥΔ)
  4. Υπεύθυνη Δήλωση περί μη χρήσης της προϋπηρεσίας που αιτείσθε για αναγνώριση, για χορήγηση σύνταξης, αποζημίωσης ή άλλου βοηθήματος αντί σύνταξης.
  5. Αιτήσεις μείωσης ωραρίου με τα δικαιολογητικά (για τέκνα κάτω των δυο ετών με την προϋπόθεση ότι δεν έχει γίνει χρήση της άδειας ανατροφής τέκνου του αρθ.26 του ν. 4599/2019))
  6. Αίτηση άσκησης ιδιωτικού έργου (σε περίπτωση που ο εκπαιδευτικός επιθυμεί να ασκήσει ιδιωτικό έργο, χωρίς να παρακωλύεται η εκτέλεση των εκπαιδευτικών του καθηκόντων και τηρουμένων των προϋποθέσεων
    που τίθενται στο άρθρο 31 του Ν.3528/2007).
  7. Υπεύθυνη Δήλωση Δήμου και μητρώου αρρένων για αναζήτηση πιστοποιητικού στρατολογίας (σε περίπτωση που δεν υπάρχει)
  8. Υπεύθυνη Δήλωσης κωλυμάτων περί:
  • μη άσκησης ποινικής δίωξης ή καταδίκης για οποιοδήποτε έγκλημα κατά της γενετήσιας ελευθερίας ή οικονομικής εκμετάλλευσης της γενετήσιας ζωής,
  • μη ύπαρξης στο πρόσωπό τους των κωλυμάτων των άρθρων 8 και 9 του ν. 3528/2007,
  • μη άσκησης εμπορίας κατ’ επάγγελμα.

Υπενθυμίζεται ότι την ημέρα της ανάληψης υπηρεσίας στη Σχολική Μονάδα, θα πρέπει απαραίτητα να γνωρίζετε ή να έχετε μαζί σας τους κωδικούς του Taxis.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ 2022-23

ΕΣΠΑ-ΑΙΤΗΣΗ-ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ-ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ