Μαρ 04

04-03-21 Προσλήψεις 1.054 εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση καθώς και στη Γενική Εκπαίδευση, ως προσωρινών αναπληρωτών με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου για το διδακτικό έτος 2020-2021

Οι προσλαμβανόμενοι στην Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής αναπληρωτές εκπαιδευτικοί

θα πρέπει να συμπληρώσουν το απογραφικό δελτίο που αντιστοιχεί στην πράξη ΕΣΠΑ στην οποία θα προσφέρουν τις υπηρεσίες τους και να το αποστείλουν υπογεγραμμένο άμεσα  στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

mail@dipe.chal.sch.gr ,

προκειμένου να γίνει η προεργασία της αναγγελίας πρόσληψής τους. Το απογραφικό δελτίο κατατίθεται, επιπλέον, στη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους.

ΑΠΟΓΡΑΦΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΝΑ ΠΡΑΞΗ ΕΣΠΑ

Επιπλέον, οφείλουν να συγκεντρώσουν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά με τις ιατρικές γνωματεύσεις, να τα σαρώσουν σε μορφή PDF και να τα προσκομίσουν στη σχολική μονάδα που τοποθετούνται. Η σχολική μονάδα θα πρέπει να ανεβάσει στην πλατφόρμα του ΕΣΠΑ τα δικαιολογητικά πρόσληψης, μαζί με την ανάληψη υπηρεσίας και το απογραφικό δελτίο. Οι πρωτότυπες ιατρικές γνωματεύσεις από Παθολόγο/Γενικό Ιατρό και Ψυχίατρο προσκομίζονται στη σχολική μονάδα τοποθέτησης.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ

Στην ηλεκτρονική διεύθυνση mail@dipe.chal.sch.gr θα πρέπει να αποστέλλουν οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί/ΕΕΠ/ΕΒΠ αίτηση για αναγνώριση προϋπηρεσίας με τις συνημμένες βεβαιώσεις προϋπηρεσίας, τα ένσημα ΙΚΑ, τη σχετική υπεύθυνη δήλωση καθώς και αίτηση για αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακού/διδακτορικού τίτλου σπουδών με αντίγραφο του τίτλου και αναλυτική βαθμολογία

Αναμένεται η ανακοίνωση των κενών ώστε οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί να αποστείλουν δήλωση τοποθέτησης

Σύμφωνα με την  ΥΑ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΘΕΜΑΤΩΝ_9ΕΒΕ46ΜΤΛΗ-7ΦΛ «Για την τοποθέτησή τους στις σχολικές μονάδες ή ομάδες σχολείων που διατίθενται προς κάλυψη, οι προσληφθέντες υποβάλλουν σχετική δήλωση, στην οποία υποχρεούνται να δηλώσουν, κατά σειρά προτίμησης, όλες τις σχολικές μονάδες ή ομάδες σχολείων που διατίθενται προς κάλυψη»

ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

ΚΕΝΑ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

ΠΕ70 Δημοτικό Σχολείο Χανιώτης

ΠΕ70-Παράλληλη στήριξη Δημοτικό Σχολείο Αγ. Νικολάου

ΠΕ60 Νηπιαγωγείο Μεταμόρφωσης

ΠΕ60 Παράλληλη στήριξη Νηπιαγωγείο Σταγείρων-Στρατονίκης

Παρακαλούνται οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί να αποστείλουν δήλωση τοποθέτησης το αργότερο ως τη Δευτέρα 08/03/2021 και ώρα 10:00π.μ

Οι προσλαμβανόμενοι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία εντός δύο εργάσιμων ημερών από την επομένη της ημερομηνίας τοποθέτησής τους σε σχολική μονάδα, σύμφωνα με την απόφαση του οικείου Διευθυντή Εκπαίδευσης.