Οκτ 21

Νέος Ιστότοπος Διεύθυνσης Π.Ε. Χαλκιδικής -Ενημερωθείτε!

Ο ιστότοπος της Διεύθυνσης Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Χαλκιδικής άλλαξε μορφή.

Ο νέος ιστότοπος, παραμένει ένας κόμβος ενημέρωσης για την εκπαιδευτική κοινότητα του Ν. Χαλκιδικής, εμπλουτίστηκε και θα εμπλουτίζεται με νέες υπηρεσίες. Η παλιά ιστοσελίδα, έχει σταματήσει να ενημερώνεται, είναι όμως διαθέσιμη εδώ

Στην ιστοσελίδα μας, έχουν πλεόν προστεθεί :

• Υπηρεσία αναζήτησης σχολείων, με κριτήρια, και χάρτες που εμφανίζουν τη γεωγραφική τοποθεσία των σχολείων, κάτω απο την ενότητα Σχολικές Μονάδες
  • On-line εκκαθαριστικά σημειώματα μισθοδοσίας, κάτω απο την ενότητα Χρήσιμα. Η υπηρεσία, πρός το παρόν, αφορά μόνο την κανονική μισθοδοσία των μονίμων εκπαιδευτικών που μισθοδοτούνται απο τη Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Χαλκιδικής
  • Δυνατότητα άμεσης αποστολής μηνυμάτων στη Δ/νσης, κάτω απο την ενότητα Επικοινωνία

Σε επόμενη φάση, θα είναι διαθέσιμα on-line έντυπα σε ψηφιακή μορφή, κωδικοποίηση της νομοθεσίας που αφορά την Α/θμια Εκπ/ση, και εκπαιδευτικό υλικό.

Επιπλέον, δημιουργήθηκε ο Χώρος Σχολείων, κάτω απο την ενότητα Σχολικές Μονάδες.
Στο χώρο Σχολείων, οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων, θα έχουν τη δυνατότητα να επικαιροποιούν τα στοιχεία της Σχολικής τους Μονάδας και να ενημερώνουν άμεα την ιστοσελίδα και την Διεύθυνση για τις αλλαγές.

Επίσης, μελλοντικά, μέσα απο το Χώρο Σχολείων, οι Διευθυντές θα έχουν τη δυνατότητα να καταχωρούν σε ειδικές φόρμες και να αποστέλλουν άμεσα στη Διεύθυνση ζητούμενα στοιχεία, τα οποία μεχρι τώρα υποβάλλονται με άλλους τρόπους (τηλεφωνικά, fax, email), επιταχύνοντας και βελτιστοποιώντας την επικοινωνία με τη Δ/νση.

Ελπίζουμε να απολαύσετε την ιστοσελίδα μας. Για οποιεσδήποτε υποδείξεις, παρατηρήσεις, προτάσεις η διορθώσεις, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.