Αυγ 16

Ορκομωσία & Ανάληψη υπηρεσίας νεοδιοριζόμενων εκπαιδευτικών στη ΔΠΕ Χαλκιδικής

Κατόπιν της έκδοσης του με αριθμό 1930/τ.Γ΄/16-8-2022 ΦΕΚ, σύμφωνα με το οποίο «Οι διοριζόμενοι/ες οφείλουν να παρουσιαστούν στους προϊσταμένους των οικείων Διευθύνσεων Εκπαίδευσης για ορκωμοσία και ανάληψη υπηρεσίας εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία δημοσίευσης της παρούσας απόφασης στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.», καλούνται οι διοριζόμενοι εκπαιδευτικοί στη Διεύθυνση Π.Ε Χαλκιδικής να προσέρχονται από την Τετάρτη 17 Αυγούστου έως και την Τρίτη 23 Αυγούστου 2022 και κατά τις ώρες 10:00-12:00 στα γραφεία της Υπηρεσίας, (22ας Απριλίου 6β, 63100 Πολύγυρος, 1ος όροφος) για ανάληψη υπηρεσίας.

Σημείωση: Οι νεοδιοριζόμενοι/ες που αδυνατούν να προσέλθουν για σοβαρούς λόγους υγείας είτε λόγω εγκυμοσύνης/λοχείας οφείλουν να παρουσιαστούν σε Διεύθυνση Εκπαίδευσης πλησίον του τόπου κατοικίας τους προκειμένου να ορκιστούν και να αναλάβουν υπηρεσία . Όσοι νοσούν με covid οφείλουν να αποστείλουν το ψηφιακό πιστοποιητικό νόσησης (μέσω της εφαρμογής gov.gr) στην αρμόδια Διεύθυνση Εκπ/σης.

20220817 101202_ΓΔ5 Διευκρ. οδηγίες για νεοδιόριστους

Οι νεοδιοριζόμενοι/ες οφείλουν να προσκομίσουν σε έντυπη μορφή σε φάκελο τα κάτωθι απαραίτητα δικαιολογητικά,  Σε περίπτωση που δεν καταστεί δυνατή η προσκόμιση του συνόλου των προβλεπόμενων δικαιολογητικών, παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί να επισυνάψουν στον φάκελο σημείωμα, όπου θα αναφέρουν με σαφήνεια τα δικαιολογητικά που λείπουν καθώς και κάθε άλλη σχετική λεπτομέρεια.

• Φωτοτυπία ταυτότητας
  • Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης
  • Πιστοποιητικό υγείας (ένα από τον Παθολόγο ή Γενικό Ιατρό και ένα από τον Ψυχίατρο) όπου θα πρέπει να αναγράφεται το εξής:                                                                                                                                  «Βεβαιώνω την υγεία και φυσική καταλληλότητα του/της …………………………………………………………………………………………………………………………. που προσελήφθη ως μόνιμος δημόσιος υπάλληλος, Γενικής Εκπαίδευσης κλάδου ΠΕ………… προκειμένου να εργαστεί σε σχολικές μονάδες της ΔΠΕ Χαλκιδικής, όπως ορίζεται στο αρ.7/Ν.4210/2013(ΦΕΚ254/21-11-2013/τ.Α΄).»
  • Φωτοτυπία λογαριασμού καταθέσεων στην οποία να αναγράφεται ο εκπαιδευτικός ως πρώτος δικαιούχος και να εμφανίζεται ο ΙΒΑΝ
  • Φωτοτυπία εγγράφου στο οποίο αναγράφεται ο Α.Μ.Α., ο Α.Φ.Μ. και ο Α.Μ.Κ.Α.
  • Προϋπηρεσίες από δημόσια ή ιδιωτικά σχολεία
  • Προϋπηρεσίες από ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα (εκτός εκπαίδευσης)
  • Τα ένσημα που αφορούν τα ανωτέρω έγγραφα
  • Επιπλέον θα πρέπει να συμπληρώσουν τα ακόλουθα έντυπα:

1.-ΑΤΟΜΙΚΑ-ΣΤΟΙΧΕΙΑ

2. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

3. ΑΙΤΗΣΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ

4. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ

5. ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΝΑΦΕΙΑΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ-ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΥ ΤΙΤΛΟΥ

6. ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ

7.-ΒΕΒΑΙΩΣΗ-ΑΝΑΛΗΨΗΣ-ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ

8. ΔΗΛΩΣΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

9.Υπεύθυνη Δήλωση για ασφαλιστική κατάταξη

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με το  Τμήμα Γ’ Προσωπικού της ΔΠΕ Χαλκιδικής (τηλ. 2371021207).

ΔΠΕ Χαλκιδικής

Τμήμα Γ΄Προσωπικού