Βιογραφικά στοιχεία PDF Εκτύπωση E-mail

Ο Βαγγέλης Κελεσίδης γεννήθηκε το 1963 στη Μάνη του Έβρου.

• Αποφοίτησε από την Παιδαγωγική Ακαδημία Αλεξανδρούπολης,
  • Πτυχιούχος του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων της Α.Β.Σ.Θ. (Πανεπιστημίου Μακεδονίας σήμερα)
  • Πτυχιούχος του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Α.Π.Θ.
  • Έχει δίπλωμα διετούς μετεκπαίδευσης στις Επιστήμες της Γενικής Αγωγής από το Διδασκαλείο "Δημήτρης Γληνός" του  Α.Π.Θ.
  • Έχει Μεταπτυχιακό Δίπλωμα του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Α.Π.Θ. στη Διδακτική της Ιστορίας
  • Είναι Υποψήφιος Διδάκτορας στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Α.Π.Θ.

Έχει διδάξει σε δημοτικά σχολεία της Θεσσαλονίκης και έχει διατελέσει διευθυντής. Διετέλεσε μέλος του Β΄Συλλόγου Εκπαιδευτικών "ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ".

Είναι συγγραφέας βιβλίων και εκπαιδευτικών CDs μεταξύ των οποίων:

Έχει κάνει δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά καθώς και εισηγήσεις σε επιστημονικά συνέδρια.

Τελευταίες Δημοσιεύσεις