ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Μανόλης Ανδρουλιδάκης: «Chitarra mia!»
Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών του Α.Π.Θ.
30 Μαρτίου 2016, στις 20:00
Ένα ρεσιτάλ ελληνικού και ισπανόγλωσσου τραγουδιού, σολιστικής κλασικής και προκλασικής κιθαριστικής μουσικής για φωνή και «6χορδη ορχήστρα». Ο Μανόλης Ανδρουλιδάκης, συνθέτης, ενορχηστρωτής κι ένας από τους σημαντικότερους Έλληνες δεξιοτέχνες, θα παίξει με την κιθάρα του και θα τραγουδήσει στο αμφιθέατρο του Τελλογλείου Ιδρύματος Τεχνών, σε μία μουσική βραδιά που θα συνομιλήσουν επί σκηνής ο Bach με τον Σαββόπουλο, ο Albeniz με τον Χατζιδάκι, ο Tarrega με τον Mendez, η ασύλληπτη ταχύτητα του Χιώτη και της «γειτονιάς των αγγέλων» του Θεοδωράκη με τον πιο συγκινητικό Frenkel, τον πιο τρυφερό Ξυλούρη του Ξαρχάκου και το επαναστατικό «Hasta siempre» του Puebla, σε μια βραδιά κιθαριστικής δεξιοτεχνίας. Παράλληλα θα προβάλλονται φωτογραφίες του φωτογράφου Γιώργου Ψυχογιού.
Συμμετέχουν οι:
Βικτωρία Καπλάνη
Νανά Κούλη
Ελένη Μιχαλοπούλου
Ανθή Τατσιούλη
Τιμή Εισιτηρίου:
Γενικη? ει?σοδος: 10 ευρω?
Μειωμε?νη ει?σοδος: 7 ευρω?
Επικοινωνία – Προπώληση Εισιτηρίων – Κρατήσεις – Πληροφορίες:
Τελλο?γλειο Ι?δρυμα Τεχνω?ν Α.Π.Θ.
απο? Δευτε?ρα ε?ως Παρασκευη?: 10:00 ? 14:00 στο τηλ. 2310 991610 και Τετάρτη 18:00-21:00 στο τηλ. 2310 247 111
Σημ.: Περιορισμένος αριθμός θέσεων. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας. Οι κρατήσεις θέσεων και εισιτηρίων ισχύουν έως και 45 λεπτά πριν την έναρξη της παράστασης. Σε περίπτωση μη έγκαιρης προσέλευσης οι κρατήσεις ακυρώνονται.