Απρ 25

Χρονοδιάγραμμα διαδικασίας οριστικών τοποθετήσεων – βελτιώσεων θέσης Β’ και Γ’ Φάσης

ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 2024

ΔΗΛΩΣΗ-ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

ΔΗΛΩΣΗ-ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ 2024

Απρ 25

Τοποθετήσεις Α΄Φάση Γενικής και Ειδικής Αγωγής

TopothetiseisBeltiwseis ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΙΚΑΝΟΠ.

TopothetiseisBeltiwseis ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΙΚΑΝΟΠ.

Απρ 22

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετατάξεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης και μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ σε άλλους εκπαιδευτικούς κλάδους και σε ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ., καθώς και εκπ/κών Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης κλάδων ΠΕ79 Μουσικής, ΠΕ08 Καλλιτεχνικών και ΠΕ91 Θεατρικής Αγωγής σε Μουσικά και Καλλιτεχνικά σχολεία της Δ.Ε. για το σχολικό έτος 2024-2025

ΡΖΩΑ46ΝΚΠΔ-Ξ2Λ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ ΣΧ.ΕΤΟΥΣ 2024-2025

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ 12 & 13

Απρ 19

Aιτήσεις οριστικής τοποθέτησης και βελτίωσης θέσης

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Οι αιτήσεις οριστικής τοποθέτησης και βελτίωσης θέσης υποβάλλονται αποκλειστικά μόνο μέσω του ΠΣ

https://teachers.minedu.gov.gr  και όχι χειρόγραφα.

Απρ 19

Πρόσκληση μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων σε περιοχές/ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ./Σ.Δ.Ε.Υ. των ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. για το διδακτικό έτος 2024-2025.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ αποσπάσεων ΕΕΠ-ΕΒΠ_ΨΗ7846ΝΚΠΔ-ΣΧ6

Απρ 17

Πρόσκληση ενδιαφέροντος εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής για Δήλωση οριστικής τοποθέτησης ή Βελτίωση θέσης

3090, 17-04-2024, ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ(1)

ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ 2024

Απρ 16

Πρόσκληση ενδιαφέροντος εκπαιδευτικών για Δήλωση οριστικής τοποθέτησης ή βελτίωσης θέσης

3059, 16-04-2024, ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ(1)

ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ 2024

Τοποθέτηση υπεραρίθμων

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΩΝ

ΣΥΝΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΣΤΗΝ ΕΑΕ

Σας γνωρίζουμε πως λόγω τεχνικού προβλήματος, δεν εμφανίζεται η δυνατότητα συνεξέτασης αιτήσεων απόσπασης στους εκπαιδευτικούς της Ειδικής Αγωγής & Εκπαίδευσης.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν οργανικά στη ΔΠΕ Χαλκιδικής που επιθυμούν συνεξέταση, να το δηλώσουν,  μέσω ηλεκτρονικού μηνύματος στο mail@dipe.chal.sch.gr,  καταγράφοντας αναλυτικά  το Α.Μ. του/της συζύγου τους, τον αριθμό προτίμησης και το λεκτικό του/των ΠΥΣΠΕ στο/α οποίο/α επιθυμούν την συνεξέταση.

Στη συνέχεια οι Δ/νσεις Εκπ/σης  θα προωθήσουν τα αιτήματα συνεξέτασης στο αρμόδιο τμήμα Κινητικότητας Προσωπικού ΥΠΑΙΘΑ (τμήμα Α΄ για την Α/θμια).

Σημειώνουμε ότι η συνεξέταση αφορά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε ΠΥΣΠΕ (ΣΜΕΑΕ) και όχι σε Σχολεία Κωφών-Τυφλών, ΚΕΔΑΣΥ ή ΕΕΕΕΚ.

Επισημαίνουμε ότι η συνεξέταση δεν μπορεί να υλοποιηθεί μεταξύ δυο εκπαιδευτικών όταν  ο ένας ανήκει στην Ειδική Αγωγή και ο δεύτερος στην Γενική Εκπαίδευση διότι υποβάλλουν διαφορετικούς τύπους αιτήσεων.

Απρ 15

Ανακοίνωση οριστικών αναμορφωμένων πινάκων μοριοδότησης εκπαιδευτικών Π.Ε. Χαλκιδικής Γενικής Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής για το σχολικό έτος 2023-2024

Tο ΠΥΣΠΕ Χαλκιδικής, μετά την αριθμ. 6/15-04-2024 συνεδρίασή του, ανακοινώνει τον οριστικό αναμορφωμένων πίνακα μοριοδότησης εκπαιδευτικών που υπέβαλαν αίτηση για βελτίωση ή για οριστική τοποθέτηση για το σχολικό έτος 2023-2024.

ΑΝΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΝΤΟΣ

ΑΝΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΜΕΑΕ ΕΝΤΟΣ