Εκπαιδευτικό υλικό για τη μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο PDF Εκτύπωση E-mail

Το υλικό αυτό αναπτύχθηκε από το ΚΕΣΥΠ Καρδίτσας την προηγούμενη σχολική χρονιά. Η υλοποίηση μπορεί να γίνει στην Ευέλικτη Ζώνη πιλοτικά για φέτος, ενώ του χρόνου θα γίνει προσπάθεια να υλοποιηθεί το πρόγραμμα με τη βοήθεια του ΚΕΣΥΠ Πολυγύρου σε όλη τη Χαλκιδική.

Μπορείτε να κατεβάσετε το βιβλιαράκι από εδώ.

Καλωσήρθατε

Καλωσήρθατε στο διαδικτυακό τόπο του Σχολικού Συμβούλου 2ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής.

Ελπίζουμε ο τόπος αυτός να μειώσει του χρονικούς και χωρικούς περιορισμούς και να γίνει "τόπος" συνάντησης και γόνιμης ανταλλαγής ιδεών όλων των εκπαιδευτικών της Περιφέρειάς μας -και όχι μόνο-!

Για να γίνει αυτό είναι απαραίτητη η συμμετοχή όλων! Ο καθένας και η καθεμιά μπορεί να προσφέρει!

Βαγγέλης Κελεσίδης

Ο χάρτης των σχολικών μονάδων της περιφέρειας με μια ματιά.

Πατήστε εδώ για προβολή της 2ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Π.Ε. Χαλκιδικής σε χάρτη μεγαλύτερου μεγέθους

Η 2η Εκπαιδευτική Περιφέρεια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής περιλαμβάνει τις Σχολικές Μονάδες των Δήμων Νέας Προποντίδας και Κασσάνδρας. Συνδυάζει με απόλυτη αρμονία το πράσινο της φύσης με το γαλάζιο της θάλασσας!

Από την πρώτη στιγμή, ωστόσο, δείχνει ότι η φυσική ομορφιά συνοδεύεται με την ποιότητα γενικά των ανθρώπων και ειδικότερα των εκπαιδευτικών της.